Wszystko o kursie prawa jazdy kat. A w Krakowie

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wygląda egzamin na prawo jazdy kat. A?
  • Na czym polega kurs jazdy motocyklem?
  • Jakie są wymagania na prawo jazdy kat. A?

PRAWO JAZDY MOTOCYKL KRAKÓW

Nauka jazdy motocyklem Kraków

 „Ale zasuwa! Też bym tak chciał” - mówi kierowca stojący w korku, który zza szyby obserwuje motocyklistę sprytnie wyprzedzającego pojazdy w zatorze. Jak widzisz, nie tylko Ty masz ciekawe pomysły, kiedy tkwisz w samochodzie w godzinach szczytu! A gdyby tak, zapisać się na prawo jazdy na motor Kraków i zdobyć uprawienia na kierowanie prawdziwym ścigaczem? Jeśli masz prawo jazdy kategorii B, to łatwiejsze niż myślisz!

 

OKAZJA! Szkoła Jazdy WEGA oferuje kurs prawa jazdy na motor Kraków w cenie od 1200 zł do 2400 zł !

PRAWO JAZDY KAT A KRAKÓW GDZIE NAJLEPIEJ

Nauka jazdy na motorze 125 Kraków

WARTO WIEDZIEĆ! Prawo Jazdy na motor Kraków uprawnia Cię do kierowania motocyklami o dowolnych parametrach. Jako kierowca możesz jeździć motocyklem, pod warunkiem że pojemność jego silnika nie przekracza 125 cm sześciennych, których moc nie jest większa niż 11 kW, co w przeliczeniu daje 15 KM.

Co więcej, dopiero po 3 latach od daty uzyskania prawa jazdy kat. B możemy bez konsekwencji kupić motor bądź skuter. Młodzi kierowcy, którzy są pozbawieni tego „przywileju”.

 

Wymagania na prawo jazdy na motor Kraków

  • Jeśli chcesz zdobyć prawo jazdy na motor Kraków, musisz skończyć określony wiek. Zgodnie z przepisami, uprawnienia mogą mieć nawet 18-latkowie, o ile, są żołnierzami i poruszają się pojazdami Sił Zbrojnych RP.
  • Jeśli nie zasilasz armii, wówczas o prawo jazdy motocykl Kraków możesz ubiegać się w wieku lat 20. Tutaj też jest pewien haczyk. Otóż dwudziestolatkowie w dniu zapisu powinni co najmniej od dwóch lat mieć prawo jazdy kategorii A2.
  • Jeśli nie spełniają powyższych wymagań, wówczas muszą poczekać jeszcze 4 lata. Bez prawa jazdy kategorii A2 (od co najmniej 2 lat) do kursu i egzaminu kat A Kraków można przystąpić dokładnie w wieku 24 lat.
  • Warto uwzględnić również, że Szkoła Motocyklistów z Krakowa umożliwia rozpoczęcie szkolenia 3 miesiące przed datą ukończenia wymaganego wieku. Jeśli więc chcesz wziąć udział w kursie jeszcze przed urodzinami - zapraszamy do kontaktu
  • To nie koniec rozporządzeń! Podobnie, jak w przypadku szkolenia na prawo jazdy kat. B, przed zapisaniem się na naukę jazdy na motorze Kraków należy zdobyć orzeczenie lekarskie, które potwierdzi, że nie ma przeciwwskazań zdrowotnych, które nie pozwalałyby Ci kierować pojazdem.
  • Oprócz wykonania niezbędnych badań lekarskich trzeba także wyrobić indywidualny numer PKK (Profil Kandydata na Kierowcę). Dopiero po tym można zapisać się na kurs nauki jazdy motocyklem Kraków.

Badania lekarskie - prawo jazdy na motor Kraków cena

Jeśli chodzi o badania lekarskie, to polecamy wykonać je w naszej szkole przy Alei Pokoju. W środy po południu przyjmuje u nas lekarz medycyny pracy, więc można szybko i bez kolejek umówić się na wizytę i zdobyć potrzebne zaświadczenie za jedyne 180 zł. (P.S. To okazyjna cena, jak na krakowskie standardy, które zazwyczaj sięgają sumy nawet 220 zł)

Wykonaj badania lekarskie w Szkole Jazdy WEGA

Chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem o badaniach, które należy wykonać przed nauką jazdy na motorze Kraków!

 Jak wygląda kurs na prawo jazdy na motor Kraków?

Po zdobyciu PKK możesz dopiero zapisać się na kurs prawa jazdy kat. A. Jeśli postanowisz, że zamierzasz przygotować się do egzaminu w Szkole Jazdy WEGA, możesz wybrać kurs w trybie normalnym, weekendowym lub przyspieszonym. Pozostajemy do Twojej dyspozycji również w ramach jazd dodatkowych.

Jazdy odbywają się z naszym niezastąpionym instruktorem Andrzejem Świerczem.

Sprawdź opinie na jego temat, a przekonasz się, że warto!

 

 

SZKOŁA MOTOCYKLOWA KRAKÓW

Szkolenie praktyczne - nauka jazdy na motorze Kraków

Po teorii następuje praktyka - 20 godzin kursu realizujemy zwykle, jeżdżąc po trasach egzaminacyjnych, ale nie tylko.

Zależy nam na tym, byś znalazł się w różnych sytuacjach drogowych i poznał pobliskie drogi z innej niż dotychczas perspektywy.

W czasie szkolenia nauczysz się obsługi technicznej pojazdu, odpowiedniego manewrowania jednośladem i wykształcisz dobre nawyki, które sprawią, że staniesz się naprawdę dobrym kierowcą.

Plac manewrowy - szkoła motocyklistów Kraków

Jeśli jesteś nowicjuszem - na początku spędzimy kilka godzin na placu manewrowym, gdzie będziesz mógł poćwiczyć, jak zmieniać biegi, operować sprzęgłem i pedałem gazu.
Osoby, które posiadają już prawo jazdy A2 i jeden kurs prawa jazdy na motor Kraków mają za sobą, są, oczywiście, zwolnione z zajęć na placu. Dla nich kurs trwa zaledwie 10 godzin, ponieważ tyle wystarczy, aby opanować jazdę motocyklem o większej pojemności silnika spalinowego.

Szkoła jazdy WEGA

Jak wygląda egzamin kat. A Kraków?

SZKOŁA MOTOCYKLOWA KRAKÓW

Zdawanie na prawo jazdy na motor Kraków

Zwieńczeniem kursu jest egzamin kat. A Kraków. Jego formuła przypomina nieco egzamin samochodem. Pierwsze zadanie kandydata na motocyklistę to sprawdzenie stanu technicznego motocykla, a także przygotowanie do jazdy. Tuż po tym należy wykonać pięć ósemek po placu manewrowym, następnie trzeba zrobić dwa wolne slalomy, dwa szybkie slalomy, dwukrotnie ominąć przeszkodę, ruszyć pod górkę i na koniec zahamować awaryjnie.

Akcesoria, w które musisz zaopatrzyć się na egzamin: rękawice, kurtka z długim rękawem, długie spodnie, buty na płaskiej podeszwie, najlepiej za kostkę.

SZKOŁA JAZDY WEGA

Jazda w ruchu drogowym na egzaminie kat. A Kraków

Jeśli każdy z powyższych elementów zostanie wykonany poprawnie, czas na jazdę po mieście. Część egzaminu kat. A Kraków w ruchu drogowym trwa około 25 minut. Jazda egzaminacyjna polega na tym, że instruktor (jadący autem tuż za Tobą), wydaje polecenia przez interkom. Jeśli nie mówi nic, należy jechać prosto lub zgodnie ze znakami. W ten sposób sprawdza, jak dobrze znasz krakowskie ulice, a także przepisy.
O tym, czy zdałeś, dowiadujesz się po powrocie do WORD. W przeciwieństwie do egzaminu na samochód egzaminator trzyma kandydata na motocyklistę w niepewności aż do samego końca.

Na szczęście nasi kursanci zwykle zdejmują kask z szerokim uśmiechem na ustach! Nasze wyniki zdawalności to ponad 73% za pierwszym razem!

Gdy zostaniesz motocyklistą, zawsze będziesz miał pierwszeństwo!*

Egzamin na prawo jazdy. Egzaminator zadaje kursantowi pytanie:
– Ma pan skrzyżowanie równorzędne. Tu jest pan w samochodzie osobowym, tutaj tramwaj a tu karetka na sygnale. Kto przejedzie pierwszy?
– Motocyklista – odpowiada pytany.
– Panie, co pan wygadujesz – warczy zły egzaminator – Przecież mówię, jest pan, tramwaj i karetka. Skąd wziął się motocyklista?
– Motocykliści są wszędzie!

 _____

* w żartach, oczywiście ;-)

 

Nasi kursanci pytają o:

Ile kosztuje prawo jazdy na motor w Krakowie?

Cena prawa jazdy na motor Kraków wynosi 2400 złotych za kurs normalny, 2700 zł za kurs ekspresowy. Obie propozycje kursów nauki jazdy na motorze w Krakowie zawierają 20 godzin praktycznych, egzamin wewnętrzny oraz koszt pomocy dydaktycznych. Istnieje jeszcze opcja odbycia kursu A po A2, który obejmuje 10 godzin praktycznych, a także egzamin wewnętrzny i pomocne dydaktyczne.

Czy można jeździć motocyklem 250 na kategorii B?

Jeżeli posiadasz uprawnienia do kierowania autem od ponad 3 lat, odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. Możesz prowadzić motorowery  i motocykle po drogach publicznych.

Na jakim motocyklu zdaje się w Krakowie?

Motocykl egzaminacyjny to Yamaha MT-03. W naszej szkole nauki jazdy na motorze w Krakowie posiadamy takie same modele motocykli, co MORD, po to, by ułatwić naszym kursantom naukę. W ten sposób próbujemy im  też zwizualizować, jak przebiega egzamin kat. A Kraków.

SZKOŁA JAZDY WEGA

Chcesz nauczyć się jeździć, nie tylko zdać egzamin?