Badania na prawo jazdy Kraków

• Badanie na prawo jazdy w Krakowie możesz wykonać w każdą środę lub czwartek od godziny 15:00.
  • Po wydaniu pozytywnej opinii przez lekarza, zaświadczenie otrzymasz od ręki.
  • Od rozpoczęcia kursu dzieli Cię już tylko wyrobienie Profilu Kandydata na Kierowcę w Krakowie.
  • Cena badania na prawo jazdy w Krakowie wynosi 200 zł (w Szkole Jazdy WEGA).
  • Wizyta jest bardzo szybka, a badania bezbolesne.

Badanie na prawo jazdy w formie orzeczenia lekarskiego jest niezbędnym dokumentem do wyrobienia Profilu Kandydata na Kierowcę. Natomiast posiadanie PKK wymagane jest w każdej szkole jazdy przed rozpoczęciem kursu. Badanie lekarskie na prawo jazdy ma na celu stwierdzenie, czy kandydat na kierowcę nie ma przeciwwskazań zdrowotnych do prowadzenia pojazdu.

Szkoła Jazdy WEGA oferuje przyszłym kursantom wykonanie badania na prawo jazdy w Krakowie na miejscu, w biurze przy Alei Pokoju 5A/3.

Kurs standardowy czy ekspresowy?

Zapisz się na kurs prawa jazdy w Krakowie na kategorię B w formie, która odpowiada Twoim potrzebom!

Badania kierowców Kraków

Szkoła WEGA oferuje wykonanie badań lekarskich potrzebnych do rozpoczęcia kursu w każdej kategorii prawa jazdy, a także:

• przy przedłużeniu prawa jazdy,
  • po zatrzymaniu prawa jazdy,
  • po czasowym ograniczeniu prawa jazdy (np. przez wadę wzroku)
  • dla kierowców zawodowych,
  • dla instruktorów nauki jazdy,
  • dla operatorów wózków widłowych,
  • dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych.

Badania kierowców w Krakowie przeprowadza lekarz orzecznik posiadający uprawnienia do wystawiania zaświadczeń dot. zdolności do prowadzenia pojazdów.

Badania na prawo jazdy Kraków - cena

Cena badania lekarskiego do prawa jazdy w Krakowie nie jest ustalana odgórnie, jak miało to miejsce do listopada 2018 roku. W tym momencie koszt regulowany jest prawami rynku i zależy od lekarza.

W Szkole Jazdy WEGA Kraków cena badania na prawo jazdy wynosi 200 zł.

Jak się przygotować do badania na prawo jazdy?

Na badanie należy zgłosić się o umówionej porze. Ubiór jest dowolny. Zaleca się rezygnację z sytych posiłków i słodyczy na co najmniej godzinę przed wizytą, aby wyniki badania glukometrem (poziomu cukru we krwi) były jak najbardziej wiarygodne. Nie trzeba być na czczo. Warto także się wyspać, aby wzrok i słuch nie były przemęczone.

PRZYDATNE

Co trzeba zabrać na badanie do prawa jazdy?

• dokument tożsamości ze zdjęciem i nr PESEL;
  • dokumentację medyczną, orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (jeżeli są w posiadaniu);
  • osoby cierpiące na choroby przewlekłe: zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia od lekarza prowadzącego;
  • okulary, soczewki, aparat słuchowy (jeżeli są używane);

Jak przebiega badanie lekarskie na prawo jazdy w Krakowie?

Badanie na prawo jazdy nie trwa dłużej niż 30 minut. Nie jest skomplikowane, nie ma żadnych prób wysiłkowych ani badań z naruszeniem ciągłości tkanek.

Kandydat na kierowcę w pierwszej kolejności wypełnia dwa dokumenty:

Następnie lekarz orzecznik przeprowadza wywiad na temat chorób przewlekłych, przyjmowanych leków, ogólnego stanu zdrowia psychofizycznego, ewentualnego uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Podczas badania lekarskiego na prawo jazdy lekarz ocenia wzrok oraz słuch. Osoby, które noszą okulary, soczewki lub aparat słuchowy powinny koniecznie wziąć je ze sobą. Podczas wizyty doktor bada poziom cukru za pomocą glukometru, pobierając krew z palca u dłoni. Badanie jest praktycznie bezbolesne, czuć przez chwilę tylko delikatne ukłucie. Oprócz tego osłuchuje serce i mierzy ciśnienie krwi.

W trakcie wywiadu lekarz zadaje pytania dotyczące układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, układu nerwowego, obturacyjnego bezdechu podczas snu, cukrzycy, czynności nerek, stosowania leków, innych problemów ze zdrowiem, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo w trakcie jazdy.

Kiedy lekarz nie wyda orzeczenia?

Badanie na prawo jazdy Kraków: może zdarzyć się tak, że lekarz nie będzie mógł wydać orzeczenia dla kandydata na kierowcę. Dzieje się tak w przypadku:

• czynnego uzależnienia od alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych;
  • negatywnej opinii psychologicznej;
  • wady wzroku, dysfunkcji układu ruchowego, choroby z ryzykiem wystąpienia niewydolności organizmu

Lekarz orzecznik może także skierować kandydata na dodatkowe badania specjalistyczne lub psychologiczne.

Osoby cierpiące na krótkowzroczność i zaburzenia widzenia w nocy mają specjalne zalecenia np. stosowanie okularów lub jazda tylko za dnia. Cukrzyca, niewydolność nerek lub padaczka także nie dyskwalifikują z możliwości uzyskania prawa jazdy w Krakowie i późniejszego prowadzenia pojazdu. Osoby te zobowiązane są do regularnych badań, muszą także okazać stosowne oświadczenie od lekarza prowadzącego.

Orzeczenie lekarskie do prawa jazdy Kraków

Orzeczenie lekarskie do prawa jazdy to dokument, który potwierdza zdolność osoby do kierowania pojazdami i umożliwia wyrobienie PKK (Profilu Kandydata na Kierowcę). Bez orzeczenia nie ma możliwości uzyskania prawa jazdy.

NA MIEJSCU

SZYBKO

ZA 200 ZŁ

W Szkole Jazdy Wega zrobisz badania do prawa jazdy w Krakowie

BADANIA DO PKK

Zapisz się na badanie, wyrób PKK i rozpocznij kurs na prawo jazdy!