Profil Kandydata na Kierowcę Kraków

Jak go uzyskać?

• Co jest potrzebne do Profilu Kandydata na Kierowcę?
  • Ile kosztuje Profil Kandydata na Kierowcę?
  • Ile się czeka na Profil Kandydata na Kierowcę?
  • Czy do Profilu Kierowcy potrzebne jest zdjęcie?

PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ

PKK - czym jest?

PKK to Profil Kandydata na Kierowcę, który jest niezbędny do rozpoczęcia starań o prawo jazdy w Krakowie. Oznacza to, że indywidualny numer PKK należy zdobyć jeszcze przed przyjściem do Szkoły Jazdy Kraków z zamiarem zapisania się na kurs.

Warto w tym miejscu dodać również, że osoby, które posiadają już prawo jazdy również są obowiązane do wyrobienia numeru PKK, jeśli planują uzyskać nowe uprawnienia do kierowania pojazdami.

Profil Kandydata na Kierowcę Kraków

a egzamin w MORD

Bez PKK nie tylko nie będziemy mogli również zapisać się na kurs, ale także na egzamin w MORD.

Zarówno w OSK Kraków, jak i w MORD trzeba okazać PKK przed wyznaczeniem daty kursu, czy egzaminu.

Aby wygenerować ten unikalny numer profilu Kandydata na Kierowcę, należy udać się do Starostwa lub Urzędu Miasta w Krakowie, gdzie PKK otrzymamy bezpłatnie i ,,od ręki".
Jeśli złożymy dokumenty na PKK online, wówczas czas oczekiwania na wydanie dokumentu może wynieść nawet 72 godziny.

PROFIL KANDYDATA NA KIEROWCĘ KRAKÓW

Gdzie można wyrobić PKK?

W Krakowie PKK zdobędziemy:

• przy Alei Powstania Warszawskiego 10,
  • przy ulicy Wielickiej 28 a,
  • na osiedlu Zgody 2,
  • w Galerii Bronowice na ulicy Stawowej 61,
  • w Galerii BONARKA przy ulicy Kamińskiego 11.

Osoby, które zamierzają ukończyć prawo jazdy B+A2 lub B+A jednocześnie powinny ubiegać się o dwa numery PKK.

PKK jest niezbędny do zapisania się na kurs w Szkole Jazdy WEGA

PRAWO JAZDY - PKK

Co zawiera Profil Kandydata na Kierowcę?

W PKK znajdują się takie informacje jak dane osobowe, kategoria uprawnień, informacje o ograniczeniach w prowadzeniu pojazdów, a także uprawienia wymagane w przypadku kierowców, którzy np. mają kat. B i chcą zdobyć kat. C.

Jako elektroniczny zestaw danych, mający na celu identyfikację kandydata na kierowcę PKK zawiera także informacje o egzaminach kontrolnych, a nawet zatrzymaniu prawa jazdy - w przypadku osób, które je utraciły je wskutek przewinienia.

Numer PKK nie ulega zmianie nawet w razie przeprowadzki, czy zmiany nazwiska.
W trakcie kursu prawa jazdy kat B w Krakowie PKK zawsze pozostaje taki sam.

PAMIĘTAJ!

Jeśli samodzielnie przygotowujesz się do teorii - pamiętaj, aby nie podawać numeru PKK w Szkole Jazdy - wówczas zostanie on zablokowany, a Ty stracisz możliwość zapisania na egzamin w MORD.

Dokumenty, których potrzebujesz do PKK to:

• Wniosek o wydanie prawa jazdy,
  • Orzeczenie lekarskie, które dowodzi o braku przeciwwskazań do kierowania pojazdem
  • Zdjęcie do prawa jazdy (wymiary 3,5 cm x 4,5 cm)
  • Ksero prawa jazdy (jeśli już posiadasz np. kategorię B1)
  • Zgodę rodzica (pisemną), jeśli kandydat nie ukończył 18 roku życia
  • Oświadczenie o miejscu zamieszkania (jeśli nie jesteś zameldowany w Krakowie).

Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego!

Podczas wyrabiania PKK zostaniesz poproszony o jego okazanie

PKK - TERMIN WAŻNOŚCI

Jak długo ważny jest Profil Kandydata na Kierowcę?

Jeśli z pewnych przyczyn przerwałeś starania o prawo jazdy, nie musisz po raz kolejny wydawać PKK. Numer, który został Ci przypisany podczas pierwszej rejestracji, jest ważny bezterminowo.

Badania lekarskie na PKK

Aby ułatwić naszym przyszłym kursantom proces starania się o PKK, umożliwiamy im wykonanie badań lekarskich w naszej szkole przy Alei Pokoju 5A/3.

Dokładnie w każdą środę po południu (zwykle w godzinach 15:00-18:00) w Szkole Jazdy WEGA przyjmuje lekarz orzecznik.

Wystarczy skontaktować się z naszą szkołą jazdy Kraków po to, by zapisać się na wizytę lub dowiedzieć się więcej na temat PKK.

MASZ PKK? SZKOŁA JAZDY WEGA CZEKA!

Gdy odbierzesz PKK, możesz wreszcie zapisać się na kurs prawa jazdy

W tym momencie Szkoła Jazdy WEGA pobierze Twój PKK, a Ty rozpoczniesz szkolenie.

Po ukończeniu kursu Twój numer PKK zostanie odesłany do Wydziału Komunikacji, po to byś mógł przystąpić do państwowego egzaminu teoretycznego i praktycznego. Po zdanym egzaminie numer PKK się dezaktualizuje, co oznacza, że nie możesz wykorzystać go w razie zapisania się na inną kategorię prawa jazdy.

Zapraszamy do zapisów na kurs prawa jazdy

szkola jazdy wega