TOP10 najtrudniejszych pytań na egzaminie teoretycznym

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Ile trzeba mieć punktów, aby zdać egzamin teoretyczny na prawo jazdy?
  • Jakie są najtrudniejsze pytania na egzaminie teoretycznym?
  • Jak się przygotować na egzamin teoretyczny?

Nie taka łatwa teoria dla kursantów z Krakowa

Łatwizna! - mówią kandydaci na kierowców tuż po wyjściu z sali egzaminacyjnej, gdzie właśnie rozwiązywali egzamin teoretyczny na prawo jazdy kat. B. Przyjmując jednak, że statystyki nie kłamią - egzamin teoretyczny na prawo jazdy wcale nie jest taki łatwy, jaki się wydaje.

Gdyby rzeczywiście tak było najprawdopodobniej, zdawaliby go wszyscy, a tymczasem ponad połowa krakowian, którzy w ubiegłym roku podchodziła do testu, musiała pogodzić się wynikiem negatywnym. Tylko 45% znała odpowiedzi na większość pytań i zdobyła ponad 68 punktów na 74 możliwych, czyli tyle, ile trzeba mieć punktów, aby zdać test. 

EGZAMIN TEORETYCZNY NA PRAWO JAZDY

A Ty umiesz już wszystko?

Osoby, które są przekonane o swojej nieomylności, zwykle nie są przemądrzałe. Wręcz przeciwnie, dobrze przygotowują się do tekstu, rozwiązując egzaminy próbne i powtarzając wiedzę z Kodeksu Drogowego. Bywają jednak pytania, które z pozoru proste, okazują się znacznie bardziej skomplikowane. Przy czynnym udziale naszych kursantów, przygotowaliśmy TOP 10 najtrudniejszych pytań testowych. Sprawdź, czy je znasz i czy wiesz, jaka jest prawidłowa odpowiedź! Kto wie… Być może właśnie od tego może zależeć wynik Twojego egzaminu!

1. Który z objawów najbardziej wskazuje na zużycie tarczy sprzęgła?

A. Wyraźny opór dźwigni podczas zmiany biegów

B. Trudności przy włączaniu pierwszego lub wstecznego biegu

C. Gwałtowny wzrost obrotów silnika przy braku wzrostu prędkości podczas przyspieszania

2. Który z czynników atmosferycznych w najmniejszym stopniu powoduje wystąpienie poślizgu?

A. Gołoledź

B. Mżawka

C. Opad gradu

3. Czy wyprzedzanie jest zabronione na każdym przejściu dla pieszych?

A. TAK

B. NIE

4. Jak często należy obracać poszkodowanego nieurazowego na drugi bok po ułożeniu go w pozycji bezpiecznej?

A. co 60 minut

B. co 15 minut

C. co 30 minut

5. Czy masz prawo zatrzymać pojazd pod wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

A. TAK

B. NIE

6. Czy kierując samochodem osobowym w tunelu o długości 600 m położonym w obszarze zabudowanym, masz obowiązek utrzymywać odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 50 metrów? 

A. TAK, ale prowadząc samochód o masie całkowitej przekraczającej 2,5 tony.

B. TAK

C. NIE

Szkoła jazdy WEGA

Przyjrzyj się dobrze!

PRAWO JAZDY W KRAKOWIE

Sprawdź swoją wiedzę

7. Czy ten znak ostrzega o możliwości poślizgu pojazdu spowodowanego zawilgoceniem jezdni?

A. TAK

B. NIE

8.Czy zmieniając nieznacznie tor jazdy pojazdu w obrębie dotychczas zajmowanego pasa ruchu, masz obowiązek sygnalizować to wcześniej kierunkowskazem?

A. TAK

B. NIE

9. Czy kierując pojazdem od zmierzchu do świtu, masz obowiązek stale zachować szczególną ostrożność?

A. TAK

B. NIE

10. W którym miejscu wskaźnika bagnetowego powinien znajdować się ślad oleju, aby oznaczało to, że jego poziom jest nieprawidłowy?

A. Niewiele poniżej znaku MAX

B. Pomiędzy znakami MAX i MIN

C. Poniżej znaku MIN

Zastanawiasz się, jak sobie poradziłeś?

Nie kartkuj notatek, sprawdź, gdzie natknąłeś się na błąd!

(O ile dałeś się złapać, a zakładamy, że nie ;-))

Poprawne odpowiedzi

1. C
2. B
3. B
4. C
5. A
6. C
7. B
8. B
9. B
10. C

Siedzisz z książką? Ucz się podczas jazdy

Znałeś poprawne odpowiedzi na każde z powyższych pytań? Gratulujemy! Nie odpuszczaj w przygotowaniach i stale trenuj swoją pamięć, a także uważność.

Gdy jedziesz autem - bacznie śledź sytuacje na drodze i dawaj się z siebie 110%. Oznacza to, że zamiast tylko wypełniać polecenia instruktora, bądź aktywny - zadawaj pytania o znaki, skrzyżowania, a także nakazy ruchu. Nie traktuj egzaminu teoretycznego na prawo jazdy jak czystą formalność, zwykły dokument, który trzeba zdobyć, aby zdać egzamin praktyczny.

Wiedza z zakresu Kodeksu Drogowego, którą aktualnie zdobywasz, będzie dla Ciebie przydatna już zawsze. Będziesz korzystał z niej za każdym razem, gdy tylko wsiądziesz za kółko. Im więcej zapamiętasz i przyswoisz już teraz, tym pewniej poczujesz się jako kierowca… którym lada dzień się staniesz!

 

SZKOŁA JAZDY WEGA

Przygotuj się do egzaminu ze Szkołą Jazdy WEGA!