Jak zdać prawo jazdy w Krakowie?

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Jak przygotować się do egzaminu?
 • Dlaczego warto zrobić „rozgrzewkę” przed testem?
 • Na czym polega podstawienie auta na egzamin?

EGZAMIN NA PRAWO JAZDY KRAKÓW

Zdawać każdy może - trochę lepiej lub…

Mawia się, że aby czegoś dokonać, trzeba bardzo tego chcieć… Gdyby rzeczywiście tak było uprawnienia do kierowania pojazdem zdobywaliby wszyscy - i to za pierwszym razem! Wówczas nikt nie pytałby jak zdać prawo jazdy w Krakowie ani nie zastanawiał się, którędy wiedzie trasa egzaminu na prawo jazdy Kraków.

W rzeczywistości, wielu kursantów zastanawia się, jak poradzić sobie z presją w czasie tej najbardziej stresującej godziny jazdy w życiu kandydata na kierowcę. Im bliższej daty egzaminu prawa jazdy Kraków, tym częściej zaprzątają sobie głowę myślami o jego rezultacie.

EGZAMIN PRAKTYCZNY NA PRAWO JAZDY KRAKÓW

Przygotowania do egzaminu na prawo jazdy Kraków

Jeśli wizja gasnącego samochodu na wzniesieniu budzi Cię w nocy, a myśl o nieprawidłowym parkowaniu sprawia, że tracisz apetyt i nie masz ochoty nawet na swoje ulubione danie? Zgadza się? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Jako profesjonaliści w swojej dziedzinie, znamy sprawdzone sposoby na to, jak zdać prawo jazdy w Krakowie. Inaczej 8 na 10 naszych kursantów nie zostawałoby kierowcami już za pierwszym razem!

Przeczytaj nasz krótki poradnik, a przekonasz się, że przygotowania do egzaminu praktycznego na prawo jazdy Kraków nie są takie trudne, jak opisują je inni. 

Zdaj egzamin na prawo jazdy Kraków

 • Weź dodatkowe godziny, jeśli to konieczne 
  Aby poprawić swoją technikę jazdy, musisz regularnie praktykować. Im więcej czasu spędzisz za kierownicą, tym lepiej. Jeśli 30 godzin praktyki to dla Ciebie za mało i nie czujesz się jeszcze pewnie na drodze, nie wahaj się wykupić jeszcze kilku godzin jazdy. Będzie to dla Ciebie znacznie lepsze rozwiązanie niż pójście na egzamin, który oprócz 140 złotych będzie kosztował Cię jeszcze więcej nerwów.
 • Skorzystaj z pomocy innego instruktora
  Na dodatkowe godziny jazdy, warto umówić się do innego instruktora - dzięki temu przyzwyczaisz się do obecności obcej osoby na fotelu pasażera. Tym sposobem nawet egzaminator wyda Ci się kolejnym „instruktorem”, z którym przyszło Ci jeździć. Z takim przeświadczeniem, z pewnością, egzamin nie będzie taki stresujący.
 • Dokładnie przećwicz wszystkie manewry
  Upewnij się, że ćwiczysz wszystkie manewry, takie jak parkowanie równoległe, prostopadłe, cofanie i zawracanie, dopóki nie zaczniesz wykonywać ich pewnie i niemal automatycznie.

 • Powtórz zasady ruchu drogowego
  Jeśli masz dostęp do Internetu, masz także dostęp do najnowszych testów online, dzięki którym możesz powtórzyć zasady ruchu drogowego szczególnie przed egzaminem na prawo jazdy w Krakowie. Zdarza się, że trasa egzaminu na prawo jazdy w Krakowie może wieść przez drogi, którymi jeszcze nie jeździłeś - bez znajomości znaków może być Ci trudno bezbłędnie przejechać przez wszystkie skrzyżowania. Powtarzając teorię, zachowasz bezpieczeństwo jazdy i będziesz pamiętał o ograniczeniach prędkości, sygnalizowaniu zmian kierunku jazdy, a także zachowaniu odpowiedniego odstępu od innych pojazdów.

 Nasza Szkoła Jazdy WEGA zajmuje pierwsze miejsce z 42% zdawalnością egzaminu na prawo jazdy kat. B.

Zapytaj o możliwość podstawienia auta

Jeśli czujesz się pewnie w EL-ce, którą jeździsz na kursie, zapytaj w swojej aktualnej szkole nauki jazdy, czy istnieje możliwość wypożyczenia tego auta na egzamin praktyczny na prawo jazdy Kraków.

Podstawienie auta

W Szkole Jazdy WEGA kursanci bez dodatkowych opłat mogą raz wypożyczyć auto, którym jeździli podczas szkolenia.

Zwykle tyle im wystarcza, by zdać ;-)

EGZAMIN PRAKTYCZNY NA PRAWO JAZDY KRAKÓW

Jazda „na rozgrzewkę"

W wielu przypadkach dobrym pomysłem jest również skorzystanie z tzw. jazdy „na rozgrzewkę”. To rodzaj jazdy doszkalającej Kraków, która odbywa się przed samym testem. Taka jazda dodatkowa pomaga oswoić się z kierownicą, przypomnieć sobie trasę egzaminu na prawo jazdy Kraków i utrwalić manewry drogowe.

Zachowaj spokój

Podczas egzaminu staraj się skoncentrować wyłącznie na wykonaniu danego zadania. Pamiętaj, że egzamin na prawo jazdy to tylko formalność, a to, co naprawdę się liczy, to Twoja umiejętność manewrowania pojazdem.

Nie warto umawiać się na egzamin praktyczny na prawo jazdy Kraków w momencie, kiedy masz egzaminy w szkole lub intensywny czas w pracy: dodatkowy stres i ogólne zmęczenie mogą źle wpłynąć na Twoją kondycję psychofizyczną, a egzamin praktyczny na prawo jazdy Kraków wymaga od Ciebie pełnej dyspozycji.

 

Jutro egzamin na prawo jazdy Kraków?

Dzień przed testem zadbaj o dobry sen, a także odpowiednio się przygotuj, tak by uniknąć spóźnienia i zabrać ze sobą wszystkie niezbędne przedmioty, łącznie z dowodem osobistym!
Uważasz, że duża kawa tuż przed testem odpowiednio Cię pobudzi? W sytuacjach stresogennych lepiej po nią nie sięgnąć. Szczególnie jeśli za godzinę rozpocznie się Twój egzamin prawa jazdy Kraków.

Kofeina, która jest zawarta w kawie, zwiększa poziom kortyzolu, czyli hormonu stresu. Po jej wypiciu będziemy więc jeszcze bardziej niespokojni, co może wpłynąć na nasz negatywny nastrój i wynik egzaminu praktycznego na prawo jazdy Kraków.
(P.S. Zamiast kawy zdecydowanie lepiej sięgnąć po czekoladę - ta nigdy nie zawodzi ;-))

 

…to jak zdać prawo jazdy w Krakowie?

Marzenia o samodzielnej jeździe są w zasięgu Twoich możliwości. Co prawda, nie ma jednej magicznej reguły na to, jak zdać egzamin na prawo jazdy w Krakowie. Istnieje jednak kilka elementów, na których należy skupić się podczas szkolenia. Dobre przygotowanie wpłynie także na naszą postawę podczas egzaminu prawa jazdy Kraków. Podejdziemy do niego pewniej i - przede wszystkim - na spokojnie!

Egzamin praktyczny na prawo jazdy Kraków to koniec szkolenia i zarazem początek czegoś zupełnie nowego - Twoich przygód za kierownicą. I wiesz co? Będzie, co wspominać!Najczęściej zadawane pytania przez naszych kursantów

Gdzie się zdaje egzamin na prawo jazdy w Krakowie?

Egzamin na prawo jazdy w Krakowie zdaje się w jednej z dwóch placówek Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Główna siedziba tego ośrodka znajduje się przy ulicy Nowohuckiej 33a. Warto jednak zwrócić uwagę, że wjazd do tego ośrodka jest od strony ulicy Koszykarskiej, stąd też często mówi się o ośrodku na Koszykarskiej w Krakowie. Wybór miejsca, w którym zdajesz egzamin, zazwyczaj zależy od Twojej szkoły jazdy.

Gdzie najłatwiej zdać prawo jazdy w Małopolsce?

Na podstawie bieżących statystyk, można stwierdzić, że w Krakowie prawo jazdy kategorii B zdaje 42% kursantów. To oznacza, że prawie połowa osób przystępujących do egzaminu praktycznego w tym mieście jest w stanie go zdać za pierwszym razem. Procent ten jest wskaźnikiem skuteczności i efektywności szkoleń prowadzonych przez lokalne szkoły jazdy, ale także pokazuje stopień trudności egzaminu w danym ośrodku egzaminacyjnym.

Gdzie najlepiej zdawać egzamin na prawo jazdy?

Wybór miejsca do zdawania egzaminu na prawo jazdy powinien zależeć od własnych predyspozycji do teorii i praktyki. Na podstawie danych pochodzących z ośrodków egzaminacyjnych w całej Polsce, to Rzeszów wydaje się być najlepszym miejscem do zdawania egzaminu praktycznego, z wynikiem zdawalności na poziomie 45%.

Z drugiej strony, jeśli część teoretyczna sprawia Ci większe problemy, Opole może być dla Ciebie lepszym wyborem - statystyki pokazują, że aż 71% kursantów zdaje tam egzamin teoretyczny.

Pamiętaj jednak, że niezależnie od statystyk, najważniejsze jest dobre przygotowanie do obu części egzaminu, zarówno teoretycznej, jak i praktycznej. To one w największym stopniu decydują o powodzeniu.

Czy w Krakowie trudno zdać prawo jazdy?

Zdawalność egzaminów na prawo jazdy w Krakowie, podobnie jak w wielu innych miastach w Polsce, jest niestety niezbyt wysoka. Dane pokazują, że w ostatnich latach trend jest raczej malejący.

Jeśli spojrzymy na część teoretyczną egzaminu, w 2023 roku aż 45% kursantów nie zdało. To wzrost w porównaniu do lat poprzednich, kiedy nie zdawało odpowiednio 41% kursantów w 2021 i 38% w 2020. Kandydaci na prawo jazdy kategorii B radzą sobie nieco lepiej w tej części, z 51% zdawalnością w 2023, ale i tutaj widać spadek w porównaniu do 58% w 2021 i 60% w 2020.

Co to oznacza dla Ciebie, jeśli planujesz zdawać prawo jazdy w Krakowie? Przede wszystkim, że egzamin na prawo jazdy może być wyzwaniem i powinieneś dobrze się do niego przygotować. Nie oznacza to jednak, że nie można go zdać za pierwszym razem. Wiele zależy od twojego zaangażowania, poziomu przygotowania i, oczywiście, od szkoły jazdy, której wybierzesz. Pamiętaj, że dobre przygotowanie i praktyka to klucz do sukcesu na egzaminie na prawo jazdy.

SZKOŁA JAZDY WEGA

Przygotuj się do egzaminu ze Szkołą Jazdy WEGA!